Wycieczka klas czwartych do Częstochowy

• Published in Wycieczki
W dniu 21.04.2023 r. uczniowie klas czwartych, kończących szkołę, wspólnie udali się na ostatnią już wycieczkę szkolną.

Ostatni wspólny wyjazd -w poszukiwaniu wartości, w poczuciu integracji a może po prostu odpocząć przed czekającym stresem……….

Celem wycieczki nieprzypadkowo była Częstochowa. Klasy technikum mają za swojego Patrona Kardynała Karola Wojtyłę. To tutaj, na Jasną Górę pielgrzymował od dziecka. Przyprowadzał młodych ludzi, jako duszpasterz akademicki, tutaj Matce Bożej - już jako Papież Jan Paweł II - zawierzał losy Polski i całego świata. „Jasna Góra jest sanktuarium Narodu i dlatego trzeba przykładać ucho do tego świętego Miejsca, aby czuć, jak bije serce Narodu w Sercu Matki.” Czas zbliżającego się końca szkoły to moment refleksji nad tym, co przemija, obaw, niepewności przed tym, co nastąpi. A może czas by zaufać??? Dziękujemy księdzu Maciejowi Kłosowi za duchowe przewodnictwo i mszę świętą, którą odprawił w intencji tegorocznych absolwentów. Jasną Górę tego słonecznego dnia, odwiedziły tłumy młodych ludzi, co nie przeszkodziło zachwycić się pięknym barokowym wnętrzem bazyliki i zabudowaniami Jasnogórskiego Sanktuarium Ojców Paulinów.
Miło spędzony wspólnie czas był dla nas kolejnym dowodem na to, że nawiązaliśmy dobre, trwałe relacje i niech trwają!!! Integracja, hura, też się udała.

2023 04 25 Czestochowa 2 2023 04 25 Czestochowa 3 2023 04 25 Czestochowa 4 2023 04 25 Czestochowa 5  2023 04 25 Czestochowa 6