Wycieczka przedmiotowa... w dwie godziny

• Published in Wycieczki
Uczniowie klasy III technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej wraz z nauczycielem Maciejem Betlejem uczestniczyli w zajęciach w terenie (z obsługi systemów energetyki odnawialnej).
Zajęcia zorganizowane zostały na terenie posiadłości absolwenta naszej szkoły, pana Mirosława Światłonia, który zaprezentował instalację fotowoltaiczną zainstalowaną na gruncie o mocy 9kW, a także przedstawił zestawienia energii wytworzonej przez cały rok. Oprócz instalacji fotowoltaicznej mogliśmy zobaczyć powietrzną pompę ciepła wraz z danymi dotyczącymi poboru energii za ostatni rok.
Drugim miejscem zajęć był ogród naszego ucznia, Kacpra Gawła, w którym zlokalizowany został traker. Traker to urządzenie wyposażone w system podążający za słońcem, którego celem jest uzyskanie maksymalnego nasłonecznienia paneli zainstalowanych na jego konstrukcji. Kacper jest pomysłodawcą, konstruktorem i wykonawcą całego trakera, a także autorem oprogramowania sterującego dwoma osiami.
Więcej szczegółów dotyczących budowy wkrótce zamieścimy na stronie szkoły...
2021 09 10 wycieczka tuiseo 4  2021 09 10 wycieczka tuiseo 2 2021 09 10 wycieczka tuiseo 3 2021 09 10 wycieczka tuiseo 4 2021 09 10 wycieczka tuiseo 5