Święto matematyki ze wspaniałym finałem!

• Published in Konkursy

W sobotę 18.03.2023r.odbyły się XIX Powiatowe Zawody Matematyczne dla uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu myślenickiego. Patronat nad zawodami objął, jak co roku Starosta Powiatu Myślenickiego.

Zawody organizuje ZS im.A.Średniawskiego przy współpracy nauczycieli szkół ponadpodstawowych powiatu myślenickiego.
Konkurs od lat skupia największą ilość uczestników wśród konkursów przedmiotowych organizowanych na szczeblu powiatowym. W tegorocznej edycji wzięło udział 171 uczestników.
Uczniowie startują w 4 kategoriach:
AL/AT – klasy pierwsze ( liceum/technikum);
BL/BT – klasy drugie
CL/CT – klasy trzecie
DL/DT- klasy czwarte
Naszą szkołę reprezentowała grupa 6 uczniów- Jamróz Korneliusz 3 Tum, Bochenek Hubert 3Tum, Dzidek Damian 4Tmm, Filipek Szymon 1Tmu, Maks Ziembla 1 Tmu, Kacper Gaweł IVTM.
Z prawdziwą radością informuję, że I miejsce w kategorii DT-klasy czwarte technikum zajął uczeń naszej szkoły Kacper Gaweł. Gratulujemy! Życzymy sukcesów w zbliżających się egzaminach
maturalnych.

M.B