Ciekawostki humanistyczne - na start!

• Published in Konkursy

14 lutego 2023 r. rusza kolejna edycja szkolnego projektu "Ciekawostki humanistyczne". Przez pięć kolejnych miesięcy wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej Szkoły będą mogli sprawdzić swoją wiedzę humanistyczną w konkursach online.

Pierwsze zadania będzie można rozwiązywać już we wtorek 14 lutego - link do testu ukaże się na stronie Szkoły na FB.
Zadania będą dotyczyły różnych tekstów kultury mówiących o miłości, zakochanych bohaterów, piosenek oraz powiedzonek, w których pojawia się słowo "miłość".

W tym roku patronką projektu będzie Wisława Szymborska - w roku 2023 przypada 100 rocznica Jej urodzin i rok ten został ogłoszony przez Sejm RP Jej rokiem. Dlatego w każdym kolejnym teście pojawiać się będą również pytania związane z naszą noblistką.

Zachęcamy do obejrzenia filmu, na którym Wisława Szymborska czyta swoje wiersze a towarzyszy jej Tomasz Stańko: LINK