Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych

• Published in Konkursy
Z okazji 15 - lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, zespół nauczycieli języków obcych zorganizował konkurs wiedzy o krajach, których języki są nauczane w naszej szkole.
Pierwszy etap konkursu polegał na wykonaniu plakatu o tematyce związanej z jubileuszem przystąpienia naszego kraju do Unii Europejskiej. Oto uczennice, które podjęły wysiłek, aby w sposób artystyczny wyrazić znaczenie tego wydarzenia: Patrycja Ptak - 1wz, Gabriela Bochenek - 1Tgm, Magdalena Kiepura - 3wz, Joanna Jakubiec - 3Tum, Katarzyna Dyba i Paulina Sroka - 3Tgm.  Wszystkie prace zostały wykonane starannie i pomysłowo. Jednak według opinii jury, najwięcej wkładu pracy i inwencji twórczej wykazała Joasia Jakubiec z klasy 3Tum i dlatego w tej kategorii zdobyła I miejsce.
Drugi etap konkursu odbył się 10 czerwca br. i polegał na rozwiązaniu testu z wiedzy o krajach niemiecko i anglojęzycznych. Brało w nim udział pięcioro uczniów: Gabriela Łącka - 1Tgm, Patrycja Ptak - 1wz, Bartłomiej Wincenciak - 2Tg, Aleksandra Pyda - 3Tum i Magdalena Kiepura - 3wz.
Zwycięzcą II etapu została Gabriela Łącka z kl.1Tgm, która zdobyła 111 punktów na 116 możliwych.
Drugie miejsce otrzymała Aleksandra Pyda z kl.3Tum za zdobycie 80 punktów.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a przede wszystkim zwycięzcom konkursu!