Regulamin konkursu własnych prac technicznych

• Published in Konkursy

Szkolny Konkurs Własnych Prac Technicznych
Mechaniczno-Mechatronicznych

Postanowienia ogólne

I. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach we współpracy ze Sponsorami.
II. Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów projektowaniem i wykonywaniem własnych projektów i prac z dziedziny mechaniki i mechatroniki
III. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów ZSZiO w Sułkowicach.
IV. Zasady Konkursu określa niniejszy regulamin.

Zasady uczestnictwa w Konkursie

V. Przedmiotem konkursu są:
urządzenia/układy elektryczne, elektroniczne, mechatroniczne i mechaniczne zrealizowane w sposób praktyczny, wykonujące określone zadania.
VI. Wszystkie prace muszą być wykonane z zachowaniem zasad bhp.
VII. Zgłaszane prace powinny w jasny sposób pokazywać własny wkład autora, nie powinny natomiast prezentować prostych udoskonaleń produktów handlowych.
VIII. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną pracę.
W przypadkach wyjątkowych, dotyczących tematów o charakterze interdyscyplinarnym dopuszcza się zgłaszanie prac zespołowych (nie przekraczających 3 wykonawców).
IX. Warunki udziału w konkursie:
1. Dokonanie zgłoszenia za pomocą formularza zawierającego:
- imię i nazwisko oraz klasę autora;
- temat pracy,
- krótki opis
w terminie do 14 czerwca 2019r.
2. Dokonanie prezentacji zgłoszonej pracy przed komisją konkursową w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w dniu ogłoszonym przez Organizatora Konkursu.
3. Rozstrzygnięcie – rozdanie nagród na apelu kończącym rok szkolny.
X. Zgłoszenie powinno zawierać:
1. Arkusz identyfikacyjny – wypisany drukowanymi literami na kartce A4 (w razie niejasności pytać nauczycieli zawodu)
 nazwisko i imię uczestnika,
 kontakt elektroniczny/telefoniczny,
 klasa / zawód
2. Opis funkcjonalny pracy, objaśnienia służące zrozumieniu istoty rozwiązania.
XI. Prezentacja i ocena prac:
1. Prezentacja prac odbędzie się przed komisja konkursową w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach w dniu ogłoszonym przez organizatora. Czas prezentacji dla uczestnika nie powinien przekroczyć 15 min. Dopuszczone są wszelkie środki prezentacji multimedialnej, ale przede wszystkim zaprezentowanie rzeczywistej zgłaszanej pracy.
2. Wykonawca nie może wymagać od organizatora żadnych zewnętrznych układów i urządzeń elektronicznych w nim nie zawartych (z pominięciem komputera, źródła zasilania itp.).
3. Przy ocenie projektu brane będą pod uwagę:
 innowacyjność (oryginalność)
 funkcjonalność (użyteczność)
 złożoność
 estetyka
 prezentacja
XII. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną w ciągu 1 godz. po zakończeniu prezentacji wszystkich prac.
XIII. Nagrody konkursowe:
1. Ilość i wysokość oraz rodzaj nagród dla laureatów, w zależności od możliwości finansowych i wartości prac, ustalają organizatorzy wraz ze sponsorami przeprowadzanego konkursu.
2. Komisje oceniające mają prawo do odstąpienia od przyznania nagród i wyróżnień, jeżeli uznają, że poziom zgłoszonych do konkursu prac jest niewystarczający.

Organizator Konkursu:

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach