UWAGA! CYWILIZACJA!

• Published in Konkursy

W przyszłym tygodniu odbędzie się w naszej szkole XII edycja Tygodnia Zdrowia. Tym razem przewodnie hasło brzmi – UWAGA! CYWILIZACJA! Wszyscy korzystamy z dobrodziejstw, jakie niesie ze sobą rozwój cywilizacyjny. Czy pamiętamy jednak o tym, jak z nich bezpiecznie korzystać? Czy wiemy, czym są choroby cywilizacyjne i jak czynniki związane z rozwojem cywilizacji wpływają na nasze zdrowie? Właśnie dlatego zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w naszej akcji. Tak jak w zeszłym roku przygotujemy na każdy dzień zadania do wykonania, o których informacje będą umieszczane na stronie szkoły i fb. Wstępne informacje znajdziesz tutaj.

Konkurs Wiedzy o Zdrowiu
Konkurs Wiedzy o Zdrowiu będzie miał charakter testu. Wymagana wiedza nie będzie wiedzą specjalistyczną, ale taką, jaką powinien posiadać każdy człowiek, któremu zależy na własnym zdrowiu.
Konkurs odbędzie się w piątek 31. 05. 2019 r. na lekcji 2 (8.50 – 9.35) w sali 12.
Zgłoszenia kandydatów do środy 29. 05. 2019 r. do p. Katarzyny Makuch

ZAGADNIENIA NA KONKURS WIEDZY O ZDROWIU

• informacje umieszczone na plakatach profilaktycznych rozwieszonych w szkole w tygodniu od 27 maja
  • przyczyny i objawy oraz profilaktyka współczesnych chorób cywilizacyjnych: nowotwory, choroby układu krążenia (miażdżyca, nadciśnienie, udary), cukrzyca i schorzenia układu ruchu