Szkolny Konkurs Ortograficzny 2017/2018

• Published in Konkursy

21 września 2017r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów szkół zawodowych pod hasłem „O czym mówi wielka litera”. Celem konkursu było wprowadzenie w życie postulatu aktywizacji intelektualnej uczniów ZSZ. W ramach przygotowania do konkursu uczniowie przypominali sobie reguły ortograficzne dotyczące pisowni małą i wielką literą, poznawali wyjątki od reguł oraz ćwiczyli praktyczne za-stosowanie reguł pisząc teksty. Dodatkowo w związku z przypadającą właśnie 120 rocznicą wydania „Syzyfowych prac” Stefana Żeromskiego postanowiono tekst dyktanda powiązać z życiem i twórczością tego wspaniałego twórcy.

Młodzież biorąca udział w konkursie zapoznawała się z informacjami dotyczącymi powieściopisarza, by utrwalić sobie pisownię nazw własnych z nim związanych. Do konkursu zgłosiło się 24 uczestników. Nikomu nie udało się napisać tekstu bezbłędnie, ale najmniej błędów popełniła Judyta Sroka z klasy IIIwz, która została zwyciężczynią konkursu. Drugie miejsce ex aequo zajęły: Izabela Gabryś, Anna Kanarek i Ewa Nocula, wszystkie z klasy IIIwz.