Święto Matematyki w ZSZiO w Sułkowicach

• Published in Konkursy

Od 11 do 15 marca - Święto Matematyki w ZSZiO w Sułkowicach - III edycja

Tegoroczne obchody Święta Matematyki odbywać się będą pod hasłem – CIĄG FIBONACCIEGO

W ramach obchodów zorganizowane będą konkursy:

• · Konkurs na plakat ilustrujący zagadnienie ciąg Fibonaciągo – technika wykonania dowolna, format A3, oprawiony w ramkę;
  • · Konkurs na prezentację pt. ciąg Fibonacciego.
  • · Konkurs matematyczny w formie testu badający logiczne myślenie i podstawowe umiejętności matematyczne.
  • · Konkurs na podanie z pamięci największej ilości cyfr z rozwinięcia dziesiętnego liczby π.

Konkursy przeznaczone są dla wszystkich uczniów ZSZiO w Sułkowicach zarówno klas Technikum, jak i Branżowej Szkoły I Stopnia. Zgłoszenia udziału w Konkursie przyjmują nauczyciele matematyki do 8 marca.

Terminy konkursów:

- 11 marca termin oddania plakatu i prezentacji do nauczycieli uczących matematyki. Prezentacje należy przekazać na nosniku pendrive z podaniem imienia, nazwiska i klasy.

- 11 marca konkurs na podanie z pamięci największej ilości cyfr z rozwinięcia dziesiętnego liczby π. Konkurs odbędzie się w sali nr 8 lekcja 3. (godz. 9:40 do 10:25).

- 11 marca konkurs matematyczny lekcja 2. (godz. 8:50 -9:35) w sali nr 8.

Regulaminy dostępne będą na stronie internetowej Szkoły oraz u nauczycieli uczących matematyki M. Biernat, M. Chwałek, M. Petranowicz.

Nagrodą za uczestnictwo w konkursach będą oceny z aktywności z przedmiotu matematyka. Dla laureatów nagrodą będzie wycieczka do Krakowa i udział w wydarzeniu "Dzień Liczby Pi w AGH – Poznaj Nauki Ścisłe" w dniu 15 marca

Regulaminy konkursów

Regulamin konkursu „Ciąg Fibonaciego ”

1. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów ZSZiO w Sułkowicach

2. Celem konkursu jest przedstawienie zagadnienia ciąg Fibonnaciego w formie plakatu

3. Prace należy wykonać w formacie A3 i oprawić w ramkę dowolną techniką plastyczną.

4. Prace należy przekazać nauczycielowi matematyki z zachowaniem terminu. Na pracy powinno znaleźć się imię, nazwisko oraz klasa autora.

5. Za udział w Konkursie nauczyciel matematyki ma prawo nagrodzić ucznia oceną z matematyki w kategorii aktywność.

6. Prace oceniać będzie Jury Konkursowe, złożone z członków Zespołu Nauczycieli Przedmiotów Ścisłych.

7. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.

Regulamin konkursu na prezentację pt. ciąg Fibonacciego

1. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów ZSZiO w Sułkowicach.

2. Celem konkursu jest przedstawienie zagadnienia ciąg Fibonnaciego w formie prezentacji.

3. Prace należy przekazać na nosniku pendrive z podaniem imienia, nazwiska i klasy z zachowaniem terminu.

4. Za udział w Konkursie nauczyciel matematyki ma prawo nagrodzić ucznia oceną z matematyki w kategorii aktywność

5. Prace oceniać będzie Jury Konkursowe, złożone z członków Zespołu Nauczycieli Przedmiotów Ścisłych.

6. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.

Szkolny Konkurs Matematyczny „Zobaczyć matematykę”

Wstęp

1.Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach reprezentowany przez Zespół Nauczycieli Matematyki

2. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów ZSZiO w Sułkowicach

3. Konkurs obejmuje treści i umiejętności kreślone w podstawie programowej kształcenia ogólnego z matematyki w zakresie podstawowym w tym w szczególności: - działania na liczbach rzeczywistych, - własności liczb, - potęgi o wykładniku całkowitym, - procent i obliczenia procentowe, - wzory skróconego mnożenia, wyrażenia algebraiczne, - podstawowe własności znanych figur geometrycznych, - równania i nierówności liniowe, - figury podobne; skala mapy -funkcja liniowa

Cele konkursu

1. Popularyzowanie wiedzy matematycznej, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych uczniów.

2. Stworzenie możliwości sprawdzenia przez uczniów poziomu swojej wiedzy i umiejętności oraz rywalizacji w dziedzinie matematyki

Komisja Konkursowa

1. Komisję Konkursową tworzą nauczyciele Zespołu Przedmiotów Ścisłych

2. Zadaniem Komisji Konkursowej jest organizacja konkursu i nadzór nad jego przebiegiem, a w szczególności:

a) opracowanie harmonogramu konkursu

b) ułożenie, opracowanie i przygotowanie zadań konkursowych

c) sprawdzenie prac

3. Zamieszczanie informacji o konkursie na stronie internetowej Szkoły, sporządzenie protokołu z konkursu, upowszechnianie informacji o Konkursie wśród młodzieży.

Organizacja Konkursu

1.Termin konkursu ogłoszony na stronie internetowej Szkoły

2. Zgłoszenia udziału w Konkursie przyjmują nauczyciele matematyki; termin składania zgłoszeń zostanie podany równocześnie z terminem Konkursu na stronie internetowej Szkoły

3. Konkurs ma formę testu dziesięciozadaniowego z jedną poprawną odpowiedzią.

4. Czas przeznaczony na rozwiązanie testu to 45 minut po odliczeniu czasu na czynności organizacyjne.

5. Uczeń może do obliczeń korzystać z kalkulatora prostego

6. Trzech uczniów, których prace osiągnęły największą ilość punktów zostaje laureatami Konkursu, w przypadku takiej samej ilości punktów, laureatów może być więcej, zajmują miejsca ex aeguo.