#SzkołaPamięta - Projekt Krokus

Już po raz czwarty nasza szkoła przystąpiła do projektu KROKUS, w ramach którego uczniowie sadzą żółte krokusy.

Sadzimy je w celu upamiętnienia 1,5 mln dzieci narodowości żydowskiej i innych narodowości zamordowanych w czasach Holokaustu. Kolor żółty przypomina nam o żółtej gwieździe, którą Żydzi mieli obowiązek nosić w krajach pod rządami nazistów. Kwiaty te przypominają nam o wszystkich zmarłych dzieciach.

Uczniowie w ramach projektu zapoznają się z podstawowymi pojęciami i historią Holokaustu, ale nie tylko. Celem projektu jest przypomnienie, jak ważne jest akceptowanie i poszanowanie ludzi różnych kultur i narodowości.

Każdy uczestnik projektu Krokus poprzez dzielenie się doświadczeniami na forum oraz z przyjaciółmi i rodziną staje się jego ambasadorem. Wszyscy uczestnicy mogą opublikować swoje przemyślenia, komentarze i zdjęcia na temat projektu na stronie Crocus Club w portalu Facebook. Mogą także spróbować zachęcić swoich znajomych ze szkoły lub grup młodzieżowych do dołączenia do projektu.

projektKROKUS4projektKROKUS2 projektKROKUS3