100 lat Niepodległej

Cudze chwalicie, swego nie znacie

• Katarzyna Piwowarska-Piechota

W ramach przygotowań do obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, obecne klasy drugie przygotowały akademię na zakończenie roku, która to stanowiła kolejny punkt uczczenia tego ważnego dla nas wydarzenia. Mottem akademii było powiedzenie „Cudze chwalicie, swego nie znacie” i poświęcone było pięknu naszej ojczystej ziemi. Wielu z nas planuje dalekie podróże w odległe kraje, by dowiedzieć się o nich czegoś nowego i odwiedzić ciekawe miejsca. . Prześcigamy się w wymyślaniu podróży do atrakcyjnych miejsc za granicą, a często zapominamy o swoim kraju.

Kraju pełnym magicznych miejsc. Zaprosiliśmy całą społeczność szkolną w podróż przedstawiając wspaniałą prezentację multimedialną.W Polsce można znaleźć niemal wszystko; od gór o charakterze alpejskim, przez szerokie plaże, czyste jeziora, przepastne lasy, po zabytki światowej klasy i życzliwych ludzi. Na spotkanie z kulturą zapraszają tysiącletnie miasta, wioski pozwalające odpocząć od hałaśliwej cywilizacji.