100 lat Niepodległej

Polska to My

• Ewa Francuziak

27 kwietnia 2018 roku miał miejsce w naszej szkole apel, który stał się okazją do zapoczątkowania naszych działań z okazji przypadającej w tym roku 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Polska to my, polskość zaczyna się w nas, w lokalnym patriotyzmie i miłości do małej Ojczyzny. Ważna jest dziś popularyzacja sposobu mówienia o małej, bądź dużej ojczyźnie, popularyzacja myślenia o wspólnocie, która nas wiąże. Dlatego jedną z inicjatyw jest stworzenie mapy Polski wypełnionej zdjęciami naszej społeczności uczniowskiej pod hasłem "POLSKA TO MY".

Zdjęcia będziemy uzupełniać podczas kolejnych uroczystości szkolnych związanych z odzyskaniem niepodległości, aby ostatecznie przedstawić całej społeczności uczniowskiej wydrukowaną mapę, którą będzie można podziwiać na pierwszym piętrze naszej szkoły. Przedsięwzięcie to zapoczątkowali odchodzący absolwenci klasy 4 tmt i 4 tgh. Również podczas tego apelu mogliśmy poszerzyć wiedzę o naszych symbolach narodowych, jakimi są: godło i flaga Polski.