PAŹDZIERNIK- MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Październik – jak co roku – ustanowiony został Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Celem owego przedsięwzięcia jest szeroka promocja szkolnych bibliotek i ich działań, a także propagowanie wśród uczniów czytelnictwa i podnoszenie jego poziomu.

W tym roku biblioteki na całym świecie łączą się hasłem: „Biblioteka szkolna: moje szczęśliwe miejsce, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia”.
Zapraszamy Was do wzięcia udziału w naszych październikowych akcjach czytelniczych i konkursach. Oto co mamy Wam do zaproponowania:
• W poniedziałek 9 października ramach Nocy Bibliotek dla uczniów klas I Branżowej Szkoły I Stopnia zajęcia pt. „Gry, quizy i zabawy literackie”.
• Konkurs literacki „ Literaturą za pan brat”-24 X
• Dla osób, chcących uzupełnić swoje domowe biblioteczki, w dniach od 12.10- 24.10 biblioteka zaprasza na Kiermasz Tanich książek, na którym będzie można kupić książki, po atrakcyjnych cenach.
• W tym miesiącu rozpoczynamy również konkurs na „Czytelnika Roku”, który potrwa do maja 2024 r.
• Odwiedzających bibliotekę w październiku przywita skrzynka z darmowymi książkami,

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach i zachęcamy do śledzenia informacji biblioteki na stronie szkoły w zakładce biblioteka, na szkolnym facebooku oraz w gablocie biblioteki.