Świętujmy razem z Biblioteką Szkolną!

Biblioteka Szkolna zaprasza do świętowania Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Wszystkich uczniów i miłośników literatury zapraszamy do uczestnictwa w akcjach i konkursach organizowanych przez bibliotekę.

• W październiku dołączamy do Ogólnopolskiej Akcji „Przerwa na czytanie”, a nasze szkolne czytanie odbędzie się pod hasłem„ Czytamy dla pokoju”.

• W tym miesiącu rozpoczynamy również konkurs na „Czytelnika Roku”, który potrwa do maja 2023 r.

• 1 października o godz. 21.00 zapraszamy do udziału online w Nocy Bibliotek – transmisja na żywo: noc bibliotek.pl/transmisja. W ramach Nocy Bibliotek uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia oraz Technikum wezmą dział w kolejnej edycji gier online. Zajęcia odbędą się w środę 5 października. Klasy biorące w tym udział, otrzymają stosowną informację. Podejmijcie wyzwanie, zmierzcie się z zadaniami i sprawdźcie swoją wiedzę literacką! Dzięki różnorodnym zadaniom, dotyczącym m.in. literatury, książek czy biblioteki zobaczycie, jak czytanie wzmacnia różne dziedziny życia! Nocy Bibliotek towarzyszy także akcja „Podziel się książkami” – zachęcająca czytelników do przynoszenia do bibliotek przeczytanych nowości wydawniczych, klasyki i lektur oraz innych poszukiwanych książek.

• Dla osób, chcących uzupełnić swoje domowe biblioteczki, biblioteka zaprasza na Kiermasz Tanich książek.

• Odwiedzających bibliotekę w październiku przywita skrzynka z darmowymi książkami, a do każdej wypożyczonej książki (z wyjątkiem podręczników), będzie dołączony słodki upominek lub jakaś inna niespodzianka.

Zapraszam do udziału w wydarzeniach i zachęcam do śledzenia informacji biblioteki na stronie szkoły w zakładce biblioteka, na szkolnym facebooku oraz w gablocie biblioteki. Informacje będą przekazywane również przez dziennik elektroniczny. Terminy akcji nie ujęte w podanym planie będą podawane na bieżąco.