Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa (2)

Technikum im. Karola Wojtyły przy Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach otrzymało dotację w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Jest nam miło poinformować, że biblioteka Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach wzbogaci swój księgozbiór o nowe, atrakcyjne pozycje książkowe. W ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”otrzymaliśmy dotację 15 tysięcy złotych z przeznaczeniem na zakup nowości wydawniczych i nowych elementów wyposażenia do biblioteki szkolnej oraz na realizację działań promujących czytelnictwo (12 tys. to kwota wnioskowana z programu rządowego, natomiast 3 tys. stanowi wkład Starostwa Powiatowego w Myślenicach). To już drugi udział naszej szkoły w tym programie. W 2017 roku również otrzymaliśmy dotację z tego tytułu w wysokości 15 tys. złotych, dzięki któremu zakupiono do biblioteki wiele interesujących i przydatnych książek.
Celem programu jest rozwijanie czytelniczych zainteresowań uczniów poprzez zagwarantowanie im dostępu do nowości wydawniczych oraz organizację wydarzeń promujących czytelnictwo. Efektem długofalowym i trwałym wynikającym z realizacji programu ma być rozbudzenie i rozwinięcie u uczniów zainteresowania czytaniem, co zachęci ich do samodzielnej aktywności czytelniczej nie tylko na kolejnych etapach edukacji, ale także w życiu dorosłym.
Zakupy dobiegają końca i już niedługo, po wpisaniu do inwentarza, będzie można je wypożyczać. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania biblioteki!