Zasady korzystania z biblioteki

ZASADY  KORZYSTANIA  Z  BIBLIOTEKI  SZKOLNEJ  ZSZ I O W SUŁOWICACH  W  CZASIE  EPIDEMII

1.Do biblioteki przychodzą tylko osoby zdrowe!

2.Czytelnicy proszeni są o bezwzględne korzystanie w bibliotece z maseczek lub przyłbic.

3.Użytkownicy zobowiązani są do dezynfekowania rąk przy wejściu  do pomieszczenia biblioteki.

4.W bibliotece może przebywać maksymalnie 3 użytkowników, którzy są zobowiązani do zachowania 2m odległości od innych użytkowników i bibliotekarza. Pozostałe osoby oczekujące przed wejściem do biblioteki powinny pamiętać o zachowywaniu odpowiedniego dystansu.

5.Obsługa czytelników odbywa się jedynie przy specjalnie wyznaczonym stanowisku wyposażonym w przegrodę ochronną.

6.Czytelnik dyktuje bibliotekarzowi numery zwracanych książek, a następnie odkłada książki do pudła stojącego obok.

7.W okresie pandemii czytelnicy nie mają wolnego dostępu do zbiorów oraz innych przestrzeni bibliotecznych. Zbiory biblioteczne podaje wyłącznie bibliotekarz.

8.Oddawane książki poddawane są 3 dniowej kwarantannie.

9.Podczas korzystania z materiałów bibliotecznych na miejscu, każdy użytkownik powinien przed i po skorzystaniu z nich zdezynfekować ręce.

10.Zabrania się samodzielnego dezynfekowania wypożyczonych książek lub materiałów bibliotecznych.

11.Istnieje możliwość skorzystania ze stanowisk komputerowych w bibliotece za zgodą bibliotekarza. Przed skorzystaniem ze sprzętu należy bezwzględnie zdezynfekować ręce.

12.Z usług kserograficznych i wydruku uczniowie mogą korzystać wyłącznie za pośrednictwem łącznika klasowego z biblioteką.

13.Pomieszczenia wypożyczalni są regularnie wietrzone oraz dezynfekowane wraz ze sprzętem i powierzchniami lad bibliotecznych i biurek.

14.Wszystkie informacje związane z działaniami biblioteki będą prezentowane w gablocie biblioteki, przekazywane przez łączników klasowych lub za pomocą dziennika elektronicznego.