Upoluj swoją książkę

Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w ogólnopolskim projekcie: Czytaj PL "Upoluj swoją książkę"

W dniach od 4 do 30 listopada br. nasza szkoła bierze udział w trzeciej edycji projektu Czytaj PL „ Upoluj swoją książkę”.

Uczniowie mogą za darmo przeczytać12 bestsellerowch e-booków i audiobooków. 4 listopada na korytarzach szkoły oraz w bibliotece szkolnej pojawią się plakaty z tytułami książek i kodem QR,który umożliwi korzystanie z darmowego czytania. Po zeskanowaniu kodu QRprzy pomocy smartfona każdy uczeń otrzyma na miesiąc darmowy dostęp do książek w formacie e-booka i audiobooka. Należy pobrać aplikację Woblink ze sklepu App Store lub Google Play i zeskanować kod QR umieszczony na każdym plakacie.

Akcja „Upoluj swoją książkę” organizowana jest z inicjatywy Instytutu Książki z Krakowskim Biurem Festiwalowym, operatorem programu Kraków Miasto Literatury UNESCO oraz platformą e-bookową Woblink.com, które już od 5 lat organizują wspólnie akcję Czytaj PL. Projekt prócz wykorzystania nowych technologii w promocji czytelnictwa ma na celu popularyzację różnych form książki elektronicznej (e-booki, audiobooki), kreowanie mody na czytanie wśród młodzieży przez wykorzystanie narzędzi, kanałów komunikacji i języka bliskich nastolatkom oraz ukazanie czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.