Literackie walentyki

Szkoła to nie tylko nauka i praca. To także wychowanie, z którym wiąże się zabawa, a walentynki to wspaniała okazja, aby wyrazić swoją sympatię do innych.

14 lutego 2019 r. naszą szkołę zdominował kolor czerwony i wszechobecne serduszka.

A jak świętowaliśmy?

Z okazji tego święta członkowie koła bibliotecznego i samorządu uczniowskiego przygotowali „Randkę w ciemno……. z książką”, czyli coś dla niezdecydowanych czytelników. Młodzież postawiła na sprawdzoną randkę z książką, otrzymując tajemnicze publikacje pięknie zapakowane i opatrzone czerwonym serduszkiem i słodkim upominkiem. Każdy uczestniczący w zabawie obdarowany został wylosowanym cytatem miłosnym, a odważni zmierzyli się z quizem walentynkowym pt. „Te książki każdy zna, sprawdź czy pamiętasz literackie pary?”. Poprawne odpowiedzi były nagradzane słodyczami. Szkolny radiowęzeł pełnił tego dnia nieco inną niż zwykle rolę. Zamiast komunikatów, na jego antenie można było usłyszeć specjalnie przygotowaną walentynkową playlistę. Miłosne piosenki przeplatane były życzeniami od tajemniczych sympatii i cichych wielbicieli. Wcześniej uczniowie mogli wrzucać dedykacje i propozycje piosenek do specjalnej koperty walentynkowej przy radiowęźle. Cała szkoła w ty dniu była przepełniona romantyczną atmosferą. To był naprawdę miły dzień!
A może chcecie spróbować swoich sił w walentynkowym quizie?
Jan Skrzetuski rywalizował z Bohunem o: a. Helenę b. Oleńkę c. Basieńkę
Damą serca Don Kichota z Manczy była: a. Serafina b. Dulcynea c. Bernadetta
Ania Shirley poślubiła: a. Mateusza Cuthberta b. Gilberta Blythe'a c. Tomasza Hammonda
Mąż Barbary Niechcic to: a. Lucjan b. Bogumił c. Jan