Czytajmy Lema!

Zachęcamy wszystkich uczniów do skorzystania z możliwości bezpłatnego pobrania ebooków udostępnionych bezpłatnie przez Bibliotekę Narodową.

Z okazji 100. rocznicy urodzin Sejm jednomyślnie uchwalił Stanisława Lema patronem roku 2021. W Roku Lema Biblioteka Narodowa udostępnia kilka utworów wybranych w porozumieniu z synem pisarza. Dostęp do utworów takich jak Terminus z Opowieści o pilocie PirxieNowa Kosmogonia z Doskonałej próżniTragedia pralnicza z Dzienników gwiazdowychMaszyna Trurla z CyberiadyBajka o królu Murdasie z Bajek robotów, esej Philip K. Dick, czyli fantomatyka mimo woli z tomu Fantastyka i futurologia, zbiór esejów Dialogi czy fragment z wykładu „Golem XIV” O ewolucji jest możliwy dzięki licencjom niewyłącznym uzyskanym od spadkobiercy pisarza ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Utwory znajdujące się w kolekcji można nieodpłatnie pobrać i czytać. Stanisław Lem to jeden z najbardziej znanych polskich autorów XX wieku, jeden z najczęściej tłumaczonych na języki obce.

Stanislaw Lem 2  Lem pobrane 2Lem pobrane 5