Tydzień Patrioty/ki 2021

W dniach od 10 do 16 listopada w naszej szkole obchodzony będzie Tydzień Patrioty/ki XXI wieku.

Rozpocznie się on akademią i wspólnym odśpiewaniem hymnu w środę 10.11.21 r., zaś finał przypadnie we wtorek, 16.11.21 r.

Na ten czas każda klasa przygotuje w swojej sali PATRIOTYCZNĄ DEKORACJĘ.

Na FINAŁ (wtorek 16.11.21 r.) zostanie wykonane WSPÓLNE ZDJĘCIE na boisku szkolnym o godz.12.15. w STROJU W BARWACH NARODOWYCH.

16 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Tolerancji, planujemy więc przygotowanie aktualnego DEKALOGU WARTOŚCI PATRIOTY XXI WIEKU – prosimy o przemyślenie, jakie trzy najważniejsze wartości powinny się w nim znaleźć.

Patriota to człowiek znający własną historię, zapraszamy więc wszystkich uczniów do konkursu klas, który odbędzie się 16.11.21 r. w auli szkolnej o godz. 10.25. W konkursie wezmą udział drużyny max. 3-osobowe (przewodniczący zgłaszają uczestników do poniedziałku 15.11.21 r.).

Szczegóły zostaną przekazane przewodniczącym klas na zebraniu w poniedziałek 8.11.21 r. o godz. 10.25 (aula szkolna).

Na ten tydzień w Bibliotece Szkolnej czekają książki o tematyce patriotycznej oraz takie, które pozwolą lepiej poznać naszą ojczyznę (nie tylko podręczniki).