Tydzień Zdrowia 2021

"Jak przeciwdziałać negatywnym skutkom pandemii?"– to temat przewodni tegorocznej XIV edycji Tygodnia Zdrowia w naszej szkole.

W tym i następnym tygodniu prowadzić będziemy działania uświadamiające, jak na nasze zdrowie wpłynęła i dalej może wpływać obecna pandemia. Przedstawimy negatywne dla zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego skutki samego przechorowania COVID19 ale także trybu życia, jaki musimy podejmować, aby ograniczyć liczbę zachorowań. Ważne, aby uświadomić sobie, jakie negatywne konsekwencje mogą z tego wyniknąć, gdyż to pomoże nam w ich ograniczaniu i zapobieganiu. Tydzień Zdrowia obfitować będzie także w dobre rady, jak poprawić i wzmocnić swoje zdrowie, które pogorszyło się w wyniku mało aktywnego i obciążonego pracą przed komputerem trybu życia. Tematyka związana będzie głównie z wpływem tej sytuacji na nasz układ nerwowy, wzrok, sprawność ruchową i układ ruchu, ale także ze wzrostem narażenia na czynniki prowadzące do chorób cywilizacyjnych. Informacje przedstawione będą na plakatach przygotowanych przez uczniów i rozwieszonych w szkole, poprzez radiowęzeł a także na godzinach wychowawczych, podczas których przedstawiona zostanie prezentacja uczennic z koła biologicznego na temat: „Wpływu czynników towarzyszących pandemii na zdrowie człowieka oraz sposobów właściwego reagowania zmniejszającego i eliminującego ich negatywne skutki” a także poradnik na ten temat opracowany przez Panią Pedagog. Będziemy mogli również sprawdzić własną wiedzę na temat zdrowia w formie rozwiązania quizu i corocznego „Konkursu Wiedzy o Zdrowiu”. Przeprowadzona ankieta pozwoli nam się zastanowić, jak wpłynął na nas ten miniony czas zdalnego nauczania. Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa.