Konkurs Matematyczny

„Zobaczyć matematykę”

Uchwałą Senatu Rzeczypospolitej Polskiej rok 2019 ogłoszony został rokiem matematyki Jego ideą jest "uhonorowanie polskich matematyków i ich osiągnięć, a także docenienie znaczenia tej dziedziny nauki w rozwoju społeczeństw".

Rok poświęcony promocji matematyki, jako dziedziny nauki oraz dorobku polskich matematyków pragniemy w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących uczcić okolicznościową wystawą, która prezentuje postaci znanych polskich matematyków oraz konkursem „ Zobaczyć matematykę”

Konkurs adresowany jest do uczniów wszystkich klas technikum. Zadania mają formę testu 10-cio zadaniowego z jedną poprawną odpowiedzią. Regulamin Konkursu w załączeniu. Tematyka zadań, jak głosi jego nazwa, dotyczy różnych dziedzin życia codziennego i ukazuje narzędzia matematyczne, jako uniwersalne w rozwiązywaniu i opisywaniu rzeczywistości. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Konkursie. Konkurs odbędzie się w dniu        2 grudnia 2019r. na lekcji 7 w sali 20. Test trwa 45 minut. Zapisy uczniów przyjmują nauczyciele matematyki pani M. Petranowicz i M.Biernat.w terminie do 28.11.2019r.

W dniu 4 grudnia 2019r na lekcji 4 –tej odbędzie się podsumowanie Konkursu i ogłoszenie wyników oraz prezentacja postaci jednego z najwybitniejszych matematyków polskich Stefana Banacha

Zespół Przedmiotów Ścisłych