Czytanie łączy pokolenia

Tradycyjnie w trzecią sobotę miesiąca (16.11.2019 r.) nasi wolontariusze pomagali w organizacji siódmego już spotkania w ramach cyklu ”Czytanie łączy pokolenia”, po raz kolejny Izba Tradycji stała się miejscem, w którym zgromadzili się przedstawiciele wszystkich pokoleń, od dzieci po seniorów.
Ucieszyło nas, że oprócz mieszkańców Sułkowic w imprezie wzięli udział także uczestnicy z okolicznych miejscowości, Rudnika, Harbutowic, a nawet Jastrzębi. Tym razem nasza opowieść przeniosła słuchaczy do Stumilowego Lasu, gdzie spotkaliśmy się z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi. Dzieci z uwagą wysłuchały przygotowanego fragmentu książki, który został przeczytany z podziałem na rolę przez pracowników biblioteki i zaproszonych gości. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania dotyczące treści i brały udział w przygotowanych na spotkanie „misiowych” zabawach. Listopadowe, jesienne spotkanie z sympatycznym misiem i jego przyjaciółmi dostarczyło dzieciom mnóstwo radości. Na kolejne spotkanie zapraszamy już w grudniu. Do zobaczenia.