Wieczornica poświęcona Patronom

Patron - Opiekun, Drogowskaz, Światło, które rozświetli ciemności życia..

W dniu 29 maja 2019 roku uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w Wieczornicy poświęconej Patronom Szkół, które tworzą Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach.
Historycznie najstarszą ze szkół jest Branżowa Szkoła I Stopnia, dawna Zasadnicza Szkoła Zawodowa nosząca imię Wojska Polskiego. Kolejno Technikum imieniem Karola Wojtyły i najmłodsze Liceum Ogólnokształcące im. Św. Jana Kantego. Przygotowany program pozwolił uczniom poznać Patronów oraz zrozumieć powody wyboru takich postaci. Każdy prezentowany Patron miał pozostawić w świadomości uczniów te cechy lub wartości, które uosabiał lub promował.
Honor, odwaga, patriotyzm to wartości kojarzone z Wojskiem Polskim.
„ Bądźcie światłem, które świeci w mrokach obojętności i egoizmu”; „Wymagajcie od siebie, choćby nawet inni od was nie wymagali”; „Człowiek jest wielki, nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” to wartości, które promował swoim życiem i pragnął przekazać młodym ludziom Ojciec Święty Jan Paweł II.
Dobroć, miłość do drugiego człowieka, pracowitość to wartości świętego Jana Kantego.
Mamy nadzieję, że Patron każdej ze Szkół nie będzie już anonimowy i odległy.
Uczniom klasy, IIITGM, IITG i ITGM oraz opiekunkom pani K. Zborowskiej, K. Makuch i M. Biernat dziękujemy za przygotowanie Wieczornicy. Podziękowania kierujemy również do uczniów klasy II TUM za pomoc organizacyjną i obsługę sprzętu komputerowego. Byłej uczennicy kl. IVTG Izabeli Surmie składamy podziękowania za wykonanie części dekoracji (obrazy, plakaty).