Albert Kozioł Laureatem

Albert Kozioł zotał laureatem XVII Powiatowych Zawodów Matematycznych uczniów szkół ponadgimnazjalnych, najstarszego konkursu przedmiotowego organizowanego w powiecie myślenickim, w którym wzięło udział 127 uczestników.

Zawody, które miały w tym roku już XVII edycję, co roku przyciągają rzesze uczniów zainteresowanych matematyczną rywalizacją.

Konkurs odbywa się w trzech kategoriach A, B, C z uwagi na różne przedziały wiekowe uczniów i zakres realizowanej podstawy programowej (LP, LR, T) . Kategorie z indeksem ,, T ” to szkoły typu technikum, indeks ,, L” to licea ogólnokształcące. Uczestnik, który po raz trzeci jest w zwycięskiej trójce otrzymuje Statuetkę i Tytuł Super Laureata.

Uczeń klasy IV TM Albert Kozioł bierze nieprzerwanie udział w Zawodach od czterech lat, zajmując zawsze premiowane miejsca. Małym niepowodzeniem skończył się tylko ubiegłoroczny udział Alberta w konkursie. Tracąc, bowiem tylko jeden punkt, zajął czwarte miejsce. Z prawdziwą radością informuję, że w tegorocznej edycji Albert Kozioł zajął zaszczytne drugie miejsce w kategorii CT, która skupia wszystkich uczniów klas maturalnych typu technikum. Gratulujemy!!! Mamy nadzieję, że będzie to dobry zwiastun wyniku maturalnego. Rozdanie nagród nastąpi w budynku Starostwa Powiatowego – Patron  Zawodów - w dniu 3 kwietnia 2019 r.

W konkursie wzięli udział również uczniowie Bartłomiej Pyda, Kamil Mirek, Bartłomiej Śmiłek, Tomasz Skałka, nawiązując równą walkę z rówieśnikami z innych szkół powiatu myślenickiego. Bardzo dziękuję wymienionym uczniom za udział w konkursie i godne reprezentowanie Szkoły.

Na podkreślenie zasługuje ponadto fakt uczestnictwa, mimo dnia wolnego od zajęć (sobota). W pracach Komisji Konkursowej brali również udział koledzy nauczyciele Pani Antonina Szlaga, Pan Sławomir Rylewicz, za co bardzo dziękuję.

Mam nadzieję, że osiągnięcia naszych uczniów to ważny element w obchodach jubileuszowych, bowiem rok 2019 Senat Rzeczypospolitej Polskiej uchwałą z 20 grudnia 2018r.ogłosił ROKIEM MATEMATYKI podkreślając rolę tej dziedziny nauki w rozwoju polskiego społeczeństwa.

Szkolny opiekun Zawodów

Marta Biernat