2. Światowy Dzień Ubogich

W dniach 11 - 18 listopada 2018 r. organizowany jest 2. Światowy Dzień Ubogich. „Zapraszam wszystkich ludzi dobrej woli do włączenia się w ten szczególny czas świadczenia miłosierdzia potrzebującym” napisał w swoim liście Metropolita Krakowski abp Marek Jędraszewski. Dlatego też zapraszamy wszystkich chętnych uczniów, aby włączyli się do współpracy! W ramach pomocy osobom ubogim zbieramy artykuły żywnościowe o długotrwałej przydatności do spożycia, środki higieny osobistej, środki opatrunkowe, lekarstwa, odzież męską w dobrym stanie. Artykuły te zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Pomagamy także misjom oraz polskim rodzinom na Ukrainie. Dla misji i środowiska zbieramy zużyte baterie, telefony, klocki LEGO, „dobre monety”, płyty CD oraz złom srebra. Dla SMA zbieramy nadal plastikowe nakrętki. Dzieciom Kiabakari pomagamy poprzez akcję "Gorący Kubek". Dla rodzin w Odessie i okolicach zbieramy artykuły żywnościowe o długotrwałej przydatności do spożycia oraz upominki świąteczne. Dary należy składać w sali nr 5.