Warto pomagać - pomaganie uzależnia

W piątek 15 grudnia 2017r. gościliśmy w naszej szkole panią Dorotę Grabską-Reszkę, dawczynię komórek macierzystych szpiku dla niespokrewnionego biorcy. Główne przesłanie tego spotkania: WARTO POMAGAĆ - POMAGANIE UZALEŻNIA. W środę 20 grudnia 2017r. odbędzie się u nas Dzień Dawcy - będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca komórek macierzystych szpiku. Rejestracja polega na wypełnieniu krótkiego formularza i pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka. Nasze dane zostaną umieszczone w rejestrze krajowym i światowym.

W przypadku, gdy nasz "genetyczny bliźniak" znajdzie się w potrzebie - fundacja skontaktuje się z nami i rozpocznie się procedura pobrania komórek macierzystych. W przypadku pani Doroty trwało to ponad pół roku, gdyż dawca musi zostać dokładnie przebadany. Samo pobranie trwało 5 godzin i nie było wielkim obciążeniem dla organizmu - pani Dorota trzeciego dnia po wyjściu ze szpitala poszła w góry. Zachęcamy wszystkich do rejestracji - Być może to tobie będzie dane uratować komuś życie!