XVI Tydzień Zdrowia w ZSZiO Sułkowice

6 czerwca rozpoczęliśmy kolejną - XVI edycję szkolnego Tygodnia Zdrowia. Tegoroczne hasło - "Tych chorób możesz uniknąć" - nawiązuje do profilaktyki chorób cywilizacyjnych.

Rozwój nowych technologii przynosi wiele korzyści, ale także wiele pułapek - zwłaszcza dla naszego zdrowia. Dlatego podczas tego tygodnia przypominać będziemy o tym jak żyć aby zdecydowanie zmniejszyć ryzyko chorób związanych z takimi czynnikami jak - siedzący tryb życia, spędzanie czasu przed telewizorem, komputerem, smartfonem, błędy żywieniowe czy zanieczyszczenia środowiska. Nacisk położony zostanie na takie choroby, na które najczęściej pracuje się samemu przez wiele lat min. cukrzyca typu II, miażdżyca, nadciśnienie, choroby nowotworowe, osłabienie wzroku, choroby zwyrodnieniowe szkieletu czy otyłość. W szkole informacje te będą przedstawione na przygotowanych przez młodzież plakatach, podane w radiowęźle oraz podczas prezentacji na godzinach wychowawczych, biologii i edb. Odbędą się także 2 konkursy - tradycyjny Konkurs Wiedzy o Zdrowiu oraz międzyklasowy konkurs na najbardziej pomysłowe zasady zdrowego trybu życia. W trakcie tego tygodnia zorganizowany będzie także szkolny Dzień Sportu a drużyna naszej szkoły weźmie udział w finale Powiatowych Zawodów I Pomocy. I właśnie w takim "zdrowym nastroju" zbliżymy się do wakacji, a prozdrowotna wiedza wyniesiona z naszej akcji być może pozwoli nam  uniknąć  błędów prowadzących do wielu współczesnych chorób.

PLAKATY WYKONANE PRZEZ UCZNIÓW plakaty wykonane przez uczniów