Spotkanie z doradcą zawodowym Powiatowego Urzędu Pracy w Myślenicach.

Będzie łatwiej, będzie skuteczniej, a może bardziej odważnie i dojrzale?
We wtorek 12.12.2023 r. uczniowie najstarszych klas 5tż, 5tm, 4tmh wzięli udział w spotkaniu z doradcą zawodowym Powiatowego Urzędu Pracy w Myślenicach panem Mariuszem Michną.

Uczniowie mieli okazję poznać problemy szukających pracy na lokalnym rynku zawodów. Nie jest dla nich już tajemnicą, co to takiego barometr zawodów, w tym zawody deficytowe, zrównoważone i nadwyżkowe. Przedstawiono im aktualne statystyki lokalnego rynku pracy.
Spotkanie obfitowało w wiele cennych informacji praktycznych. Uczniowie poznali ofertę pomocy PUP dla osób szukających pracy. Szczególnie ważne dla uczniów, przyszłych absolwentów, były informacje dotyczące przygotowywania dokumentów aplikacyjnych. Pan Mariusz Michna, jako praktyk mający duże doświadczenie w procesach rekrutacyjnych, wskazał na istotne dla pracodawcy informacje, które należy zamieścić w dokumentach aplikacyjnych. Pokazano obowiązujące trendy w sposobach rekrutowania pracowników, gdzie w 70% bazuje się na sprawdzonych kontaktach, poleconych, doświadczonych pracownikach, stażystach i praktykantach. Pan doradca wielokrotnie podkreślał bardzo ważną rolę znajomości języków obcych, które podnoszą kwalifikacje pracownika.
Atrakcyjny pracownik na rynku pracy to ten, który potrafi wskazać czynności, które wykonuje dobrze, za którymi idzie zdobyte, udokumentowane doświadczenie. Bardzo cennym przesłaniem tego spotkania była zachęta do motywacji i dojrzałego wykorzystania wszystkich możliwości zawodowych,
które stwarza edukacja szkolna.
M.B

2023 12 12 doradca 1 2023 12 12 doradca 2 2023 12 12 doradca 3 2023 12 12 doradca 4 2023 12 12 doradca 5 2023 12 12 doradca 6 2023 12 12 doradca 7